Domy drewniane
Just another WordPress site

Nowoczesna architektura : Villa Asserbo: zrównoważony, drukowany dom, który zaskakuje

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Villa Asserbo, dom, którego drukowane elementy snap razem, przez duńskich architektów Eentileen.
Zdjęcia za pośrednictwem Fast Company.
AKTUALIZACJA: W tym poście pierwotnie stwierdzono, że Villa Asserbo była drukowana w 3D, podczas gdy w rzeczywistości jej części zostały wydrukowane przy użyciu technologii szybkiego prototypowania (proces subtraktywny, a nie addytywny).
W Blogu bardzo często zajmowaliśmy się drukiem 3D, ale większość naszych relacji była spekulacyjna i, szczerze mówiąc, futurystyczna.
czy moglibyśmy kiedyś wydrukować kamienne konstrukcje Gaudiego.
A może wydrukować inspirowany biologicznie, żywy dom.
Ale dzisiaj usłyszeliśmy opowieść o alternatywie na możliwości druku 3D w tu i teraz – i jej implikacje są dość ekscytujące.
W małym miasteczku poza Kopenhagą duńscy architekci Eentileen połączyli siły z londyńskimi specjalistami w dziedzinie cyfrowej produkcji i architektury, Facit Homes, aby stworzyć Villa Asserbo: 1,250 stóp kwadratowych, zrównoważony dom wykonany ze sklejki nordyckiej wyprodukowanej za pomocą frezarki CNC i z łatwością.
.
razem.
Bez ciężkich maszyn, bez dźwigów, bez dużej siły roboczej.
Tylko kilku facetów, kilka łatwych w druku kawałków i sześć tygodni.
Dowiedz się więcej o tym zrównoważonym, drukowanym domu po przerwie.
Zgodnie z artykułem Fast Company, w którym znaleźliśmy tę historię, dom opiera swoje założenia dotyczące zrównoważonego rozwoju na dwóch faktach: (1) nie wymaga żadnych ciężkich maszyn do skonstruowania (Frederik Agdrup, projektant domu, komentarze,.
Żadnego elementu konstrukcji jest cięższy niż dwóch mężczyzn jest w stanie unieść.); i (2) to.
unosi się.
na 28 stosach śrubowych, a nie na betonowym złożu wymagającym dużej ilości zasobów, dzięki czemu można go łatwo zdemontować i poddać recyklingowi przy minimalnym uszkodzeniu miejsca.
Villa Asserbo, dom, którego drukowane elementy snap razem, przez duńskich architektów Eentileen.
Zdjęcia za pośrednictwem Fast Company.
Co więcej, strona internetowa Facit Homes chwali dom rodzinny za to, że jest super izolowany i hermetyczny, więc nie traci ciepła.
Jak napisała autorka artykułu Fast Company, Suzanne Labarre: To nie jest pierwsza na świecie próba szybkiego prototypowania domu.
Ale w tej chwili Villa Asserbo może zaoferować najbardziej praktyczny model.
Podczas gdy ogromna, wysoce wyspecjalizowana drukarka, która nie może być dokładnie transportowana z jednego miejsca do drugiego, Villa Asserbo może być powtarzana w różnych permutacjach w dowolnym miejscu, w którym znajdują się frezarki CNC (są one stosunkowo powszechne w dzisiejszych czasach) i obfite drewno.
Architekci chcą wkrótce udostępnić domy.
Jeśli ich łatwy, zrównoważony, dobrze zaprojektowany model stanowi najbliższą przyszłość alternatywy dla drukowania 3D (i biorąc pod uwagę, że jest to taki snap , to bardzo dobrze może być), to wszyscy jesteśmy na pokładzie.
Opowiadanie przez Fast Company
[patrz też: blaty kuchenne konglomerat, hologramy na legitymacje, gry my ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: blaty kuchenne konglomerat gry my hologramy na legitymacje