Domy drewniane
Just another WordPress site

Ze swiata architektury – Biennale w Wenecji 2012: Álvaro Siza. Viagem sem Programa

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ritratto di Álvaro Siza.
Teresa Siza Niedawno nagrodzona laureatka Złotego Lwa za całokształt twórczości i portugalski architekt, Álvaro Siza, zostanie uhonorowana wystawą poświęconą jego najbardziej osobistym aspektom jako jeden z czołowych graczy na międzynarodowej scenie projektowania na Biennale w Wenecji w 2012 roku.
Zdarzenie towarzyszące, Álvaro Siza.
Viagem sem Programa ., będzie zawierał ekskluzywną kolekcję 53 prac, osobiście wybranych przez samego architekta do tego wydarzenia, które zostały opracowane na podstawie notatek i szkiców podróżniczych.
Ekspozycja będzie uporządkowana w kolejności jako narracja pracy Sizy w architekturze i koncepcji życia.
Będzie to postrzegane jako.
Seria perspektyw, marzeń, wspomnień i twarzy nieznanych osób i przyjaciół spotyka się w tym niezwykłym.
Podróż bez planu ., który jest samym życiem..
Kontynuuj po przerwie, aby dowiedzieć się więcej.
Álvaro Siza.
Viagem sem Programa.
zabierze Cię w niezwykłą ejdetyczną pamięć Siza, podkreślając siłę rysunków, głównie portretów, stworzonych podczas jego młodości, podczas wielu podróży służbowych za granicą, na ostatnich przyjęciach kolacji z przyjaciółmi i chwilach wolnych od ciężaru pracy.
zapełnione wspomnieniami, widokami i ironicznymi postawami, gromadzonymi wraz z upływem czasu.
Każdy portret przyczynia się do nadania formy jego sposobowi życia i poczęciu życia.
Do Laury i Alcino / Autoportret; Kolekcja LS + AS / Ołówek na papierze / 21×29,7 cm Kuratorzy Greta Ruffino i Raul Betti wyjaśniają: Wystawa bada zarówno zalety natury ludzkiej, jak i kultury projektowania, w celu ujawnienia nierozerwalnego związku między tymi czynnikami a językiem portugalskim.
najbardziej intymne uczucia artysty.
Jest to zatem plan emocjonalny, który wyraża jego ostrą zdolność obserwacji, którą następnie przekłada na namacalne fragmenty rzeczywistości.
Ponadto na wystawie odbędzie się wywiad przeprowadzony w Portugalii w 2011 roku, w którym Siza omawia swoje osobiste zaangażowanie w projektowanie, jego dzieciństwo, początek kariery, najważniejsze spotkania i najbliższe przyjaźnie, a także spojrzenie na zaskakujące nowe projekty.
Wystawa:.
Álvaro Siza.
Viagem sem Programa.
Data: 29 sierpnia.
11 listopada 2012 Lokalizacja: Fondazione Querini Stampalia Organizator: Stowarzyszenie kulturalne MedicinaMentis Kuratorzy: Greta Ruffino i Raul Betti
[więcej w: chyżbet, zagospodarowanie wody deszczowej, gry my ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: chyżbet gry my zagospodarowanie wody deszczowej